HAKKIMIZDA

Aydeniz Grubu’nun faaliyetleri; 1975 yılında, Ahmet Aydeniz İnşaat ve Taahhüt firmasının kurulması ile başlamıştır. Grubun, 1998 yılında tarımla başlayan yeni sektörlere açılma süreci; 2000 yılında dondurulmuş gıda, 2007 yılında turizm, 2009 yılında hayvancılık sektöründe yapılan yatırımlarla devam etmiştir. “Dürüst çalışma” ve “iş kalitesine odaklanma” ilkeleri ile hareket eden Aydeniz Grubu, kalite anlayışını Türkiye’nin ardından uluslararası alana taşımıştır.

Aydeniz Grubu; kurumsal altyapısı, teknolojiye entegre donanımları ve 1500 kişinin üzerinde nitelikli insan gücü ile çalışmalarını dünyanın çeşitli ülkelerinde sürdürmektedir.

Gruba bağlı şirketler, ulusal ve uluslararası birçok organizasyonun resmi üyesidir.Ahmet Aydeniz İnşaat

Grubun lokomotif şirketi Ahmet Aydeniz İnşaat ve Taahhüt; anahtar teslim proje yönetimi, mühendislik ve inşaat, elektrik ve mekanik kurulum, üst ve altyapı hizmetleri sunmaktadır. Özellikle sulama kanal, kanalet ve şebekeleri; tünel, baraj ve benzeri hidrolik projeler konusunda uzmanlaşmıştır.

Son yıllarda, elektromekanik donanımlarıyla birlikte inşa ettiği havaalanı, asfalt ve beton kaplamaları, yol ve köprü projeleri ile şirketin çalışma alanı genişlemiştir.

Ahmet Aydeniz İnşaat ve Taahhüt, üstlendiği projeleri zamanından önce tamamladığı için birçok başarı sertifikası ile ödüllendirilmiştir.Ayfrost Dondurulmuş Gıda

Ayfrost Dondurulmuş Gıda, 2000 yılında Aydeniz Grubu tarafından alınan bir kararla ihracata dönük bir organizasyon olarak faaliyete geçmiştir. Ayfarm tarafından üretilen meyveleri işlemek amacı ile planlanan yatırım, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda gelişerek sebze ve su ürünlerini de kapsamıştır.

Firma, “Ayfrost” markası ve “private label” ürünler ile girdiği AB pazarında, kalite anlayışı rehberliğinde hızlı bir gelişim göstermiştir. AB ülkelerindeki zincir marketlerde ve toplu tüketim noktalarında etkin bir yer edinen Ayfrost, 2010 yılında Türk tüketicisi ile buluşmak üzere çalışma başlatarak yeni bir yapılanmaya gitmiştir.

Ayfrost; meyve, sebze, deniz ve tatlı su ürünlerini IQF teknolojisi ile akışkan yatak dondurucularda, -40oC’de, tek tek ve hızlı şekilde dondurarak üretim gerçekleştirmektedir. Evrensel düzeyde en gelişmiş teknoloji olarak kabul edilen bu yöntemle birlikte; hammadde tedarik, üretim, satış ve pazarlama aşamalarında izlenebilirlik etkin şekilde yürütülmekte ve uluslararası standartlara uygunluk sağlanmaktadır.

35000 m2 açık, 5000 m2 kapalı alan üzerine kurulu tesiste, yıllık 5000 ton kapasite ile üretim yapan Ayfrost’un fizibilitesi tamamlanan yeni yatırımı birkaç yıl içinde faaliyete geçecektir. Yatırım, dondurulmuş gıda alanında, Türkiye’nin önemli üreticileri arasına girme hedefi taşımaktadır. Yeni yatırımla üretim hatlarının çeşitliliği ve kapasitesi artacak, üretim ve depolama alanları büyük oranda genişleyecektir. %100 yerli hammadde ile üretim yapan Ayfrost’un yeni tesisi, geri dönüşüm ve enerji verimliliği konusunda çevreci yaklaşımla kurgulanmaktadır.

Tüketici beklentileri ve ihtiyaçlarını karşılayan, doğal ve kaliteli ürünlerin markası olmak için çözüm odaklı çalışan Ayfrost, bu amaçla teknolojik yeniliklere ve gelişime açık bir vizyon benimsemektedir. Alıştığımız doğal lezzetleri, sağlıklı formlarda üreterek geniş kitlelere ulaştırmak Ayfrost’un ana ilkesidir.


 

Ayfarm Tarım ve Hayvancılık

Aydeniz Grubu’nun tarım ve hayvancılık alanındaki markası Ayfarm; iyi tarım uygulamaları ile tarımsal üretim gerçekleştirmekte, modern hayvancılık teknolojileri ve sistemlerini kullanarak büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmaktadır.

Ayfarm Tarım ve Hayvancılık, arazilerinde yetiştirdiği doğal ve taze ürünleri tüketicilere sunmaktadır. Doğal dengenin korunmasına katkıda bulunmak amacıyla 1 milyondan fazla ağaç dikimi yapmış ve fidan dağıtımı sağlamıştır.


 

Ayada Maldives

Aydeniz Grubu, turizm sektöründe Ayada Maldives markası ile Maldivler’deki ilk Türk yatırımını gerçekleştirmiştir. 5 yıldızlı bu turizm tesisi, Maguhdhuvaa adası üzerine kurulu 112 adet su ve kara bungalowundan oluşmaktadır.

2010 yılında “Avrupa’nın Lider Turizm Geliştirme Şirketi” ve “Asya’nın Lider İç Turizm Geliştirme Şirketi” ödüllerini kazanan Ayada Maldives, 2011 yılında da “Hint Okyanusunun Lider Yeni Oteli”, “Maldivler’in Yeni Lider Oteli” ve “Uluslararası Beş Yıldız Elmas” ödüllerini alarak büyük bir başarıya imza atmıştır.